4/5 - (2 امتیاز)

نتایج انتخاب رشته قبولی‌های کنکور ریاضی در چند سال اخیر، نشان می‌دهد که افراد بسیاری به سمت رشته‌هایی مانند علوم یا مهندسی کامپیوتر کشیده می‌شوند. با وجود بازار کار گسترده برای انواع رشته‌های کامپیوتر، همه فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها کار پیدا نمی‌کنند و بعضا بعد از سال‌ها تحصیل، به امید یافتن موقعیت‌های شغلی‌ بهتر، تغییر رشته می‌دهند. واقعیت این است که برای موفقیت، صرف پاس‌کردن واحدهای دانشگاهی کافی نیست و باید در این زمینه مطالعات بیشتری داشته باشید تا مدیران و کارفرماها شما را انتخاب کنند یا از این بهتر، بتوانید مدیر شرکت موفقی شوید. در این مقاله ابتدا با رشته مهندسی کامپیوتر، گرایش نرم افزار آشنا می‌شوید و سپس می‌خوانید بهترین کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار چه مواردی هستند. تا انتها همراه ما باشید.

آشنایی با رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار

ورودی‌های رشته مهندسی کامپیوتر در برخی از دانشگاه‌ها بعد از گذراندن 4 ترم باید گرایش خود را انتخاب کنند. یکی از گرایش‌های پرطرفدار نرم ‌افزار است و دانشجویان محصل در این رشته و گرایش، به‌طور تخصصی طراحی، برنامه‌نویسی و ارزیابی نرم‌افزارها و داده‌ها را یاد می‌گیرند. طی 4 سال کارشناسی، دانشجویان این رشته 140 واحد را طی دروسی مانند تحلیل و طراحی سیستم‌ها، طراحی زبان‌های برنامه سازی، مهندسی اینترنت، پایگاه داده‌ها و مهندسی نرم افزار می‌گذرانند. اما مانند دیگر رشته‌های دانشگاهی، صرف گذراندن این دروس کافی نیست و باید مدام با کرایه کتب دانشگاهی از مراجع معتبر و مطالعه جدیدترین مقالات در این زمینه، دانش خود را به‌روز کنید.

آشنایی را رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در دانشگاه

4 مورد از بهترین کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر–نرم افزار

در این بخش با بهترین کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر آشنا می‌شوید که مطالعه آن‌ها برای هر دانشجوی محصل در این رشته و به ویژه کسانی که گرایش نرم افزار را انتخاب می‌کنند، از نان شب واجب‌تر است. نسخه چاپی و الکترونیک همه کتاب‌های معرفی شده در این مقاله را می‌توانید از سایت خرید کتاب دانشگاهی با تخفیف سفارش دهید.

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی به زبان ++C

این کتاب به همت جمعی از نویسندگان تهیه و تالیف شده و ویژه دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی از کلیه دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی، پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی است. خواننده در فصول ابتدایی این کتاب، مبانی و مقدمات کامپیوتر و ویندوز را می‌آموزد و در فصل‌های بعد با زبان برنامه نویسی C++ آشنا می‌شود.

از آنجایی که C++ یکی از اصلی‌ترین زبان‌های مورد بحث و آموزش در رشته مهندسی کامپیوتر و به ویژه گرایش نرم افزار است، مطالعه این کتاب و 506 مسئله برنامه نویسی موجود در آن، تضمین می‌کند که دروس مربوط به این زبان برنامه نویسی را مانند آب خوردن پاس کنید! ضمن اینکه تسلط بر این زبان کاربردی، برای یک فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر الزامی است. فهرست مطالب این کتاب به شرح زیر است:

 • فصل اول: آشنایی با رایانه، الگوریتم و فلوچارت
 • فصل دوم: آشنایی با زبان ++C
 • فصل سوم: ساختار تصمیم و تکرار
 • فصل چهارم: توابع
 • فصل پنجم: آرایه‌ها، رشته‌ها و اشاره‌گرها
 • پیوست الف: مسائل تکمیلی و امتحانی
 • پیوست ب: پروژه برنامه‌نویسی
 • منابع
خرید و کرایه کتب نرم افزار

کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه سازی به زبان ++C توسط انتشارات فناوری نوین در سال 1393 به چاپ رسیده و جدیدترین نسخه آن که در بهار 1396 تالیف شد، در فروشگاه مای بوکت قابل خریداری است. در مقاله دیگری توضیح داده‌ایم که بهتر است کتاب‌های دانشگاهی را از کجا تهیه کنیم.

کتاب Thomas’ Calculus Early Transcendentals؛ بهترین برای ریاضی یک و دو!

این کتاب خوانندگان را با زیبایی بی‌انتهای حساب دیفرانسیل، انتگرال و قدرت کاربردهای آن آشنا می‌کند. کتاب Thomas’ Calculus Early Transcendentals بیش از نیم قرن است که در بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای مختلف جهان، به دلیل توضیحات واضح و دقیق و مجموعه‌های تمرین تست ‌شده مورد استقبال اساتید و دانشجویان قرار می‌گیرد. هر چند وقت یک بار، نویسندگان نسخه جدیدی از این کتاب را تالیف و منتشر می‌کنند که براساس نیازهای روز جامعه مهندسی است.

کتاب دانشگاهی برنامه نویسی کاربردی با Python

یکی از زبان‌های کاربردی در دنیای امروز، زبان برنامه نویسی پایتون است که متاسفانه در دانشگاه‌ها چندان به آن پرداخته نمی‌شود. محبوبیت این زبان به قدری بالاست که چند سالی است در رتبه اول یا دوم زبان‌های صدرنشین برنامه نویسی قرار دارد. از این رو، تعدد فرصت‌های شغلی مربوط به این زبان باعث شده است که بسیاری از افراد به یادگیری پایتون روی بیاورند.

اگر شما هم می‌خواهید سرآمد دیگر دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم افزار باشید، خرید کتاب آموزش پایتون و مطالعه و تمرین با این زبان برنامه نویسی را در اولویت اولین ترم‌های ورودتان به دانشگاه قرار دهید. فهرست مطالب کتاب برنامه نویسی کاربردی با Python به شرح زیر است:

 • فصل 1: یک تجربه با  python
 • فصل 2: عناصر py: اعداد، رشته‌ها و متغیرها
 • فصل 3: بسته‌های داده‌ای Python: لیست‌ها، چندتایی‌ها، دیکشنری‌ها و مجموعه‌ها
 • فصل 4: پوسته Python: ساختار کدها
 • فصل 5: جعبه‌های Python: ماژول، بسته‌ها و برنامه‌ها
 • فصل 6: اشیا و کلاس‌ها
 • فصل 7: مانند حرفه‌ای‌ها داده را تغییر شکل دهید
 • فصل 8: داده‌ها باید به جایی بروند
 • فصل 9: وب، سامان دهی شده
 • فصل 10: سیستم‌ها
 • فصل 11: هم زمانی و شبکه‌ها
 • فصل 12: یک برنامه نویس مبتنی بر python شوید

شما می‌توانید نسخه الکترونیک این کتاب را با قیمتی به مراتب کمتر از کتاب‌های چاپی، در مای بوکت تهیه و مطالعه کنید.

خرید و کرایه کتاب آموزش پایتون

خرید بهترین کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر–نرم افزار از مای بوکت

در این مقاله با بهترین کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار آشنا شدید. شما می‌توانید از فروشگاه مای بوکت به طیف گسترده‌ای از کتاب‌های مربوط به این رشته دسترسی داشته باشید و با مطالعه آن‌ها، در هر زمان و مکانی که بخواهید، هم در دانشگاه و هم در آینده شغلی‌تان بدرخشید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوال یا تقاضایی درباره موجودی کتاب‌های رشته مهندسی کامپیوتر دارید، در بخش نظرات این مقاله با ما و دیگر همراهان عزیز و همیشگی مای بوکت در میان بگذارید.

دسته بندی شده در: